info z kuchyňky

Sladké vzpomínky

21. listopadu 2009 v 15:46 | Lenka
Letošní listopad je z pochopitelných důvodů měsícem vzpomínek. Vzpomíná se v rádiu i tisku na dobu před dvaceti lety. Bylo mi tehdy osm. Takže těch vzpomínek nemám mnoho a pouze takových dětských. Moje minulé vzpomínání na léta osmdesátá najdete zde. Narazila jsem na pár zajímavých odkazů... i těch gastronomických!

Co si nikdy neuvařím...

28. října 2009 v 21:32 | Lenka
Ve svých dvaceti osmi letech stále neumím uvařít svíčkovou. Vcelku úspěšně bez toho žiju, takže nevidím důvod, proč to měnit... jen můj "osobní milovník svíčkové" má smůlu, musí si ji buď dát u maminky nebo v práci k obědu. Pokud by došlo na to, že by ji jednou vyžadoval ode mě, bude mi s touto záležitostí muset pomoct, jako když jsme spolu pekli vánoční cukroví... překvapivě výsledek se nepodobal tomu, co vzniklo, když pejsek s kočičkou pekli dort. Asi bysme nakonec zvládli i tu svíčkovou.

Diskriminace singů aneb zbytečné plýtvání potravinami

28. října 2009 v 21:27 | Lenka
Není to tak dávno, co jsem si chtěla koupit mléko. Vzhledem k tomu, že pro mě není nápojem, ale pouze ingrediencí při vaření a nikdy ho nepotřebuju litr, chtěla jsem menší balení. Překvapivě však půllitrové balení tetrapack bylo dražší než to litrové. Které myslíte, že jsem zakoupila?

Vítejte v mojí singl kuchyňce!

28. října 2009 v 21:18 | Lenka
Kuchyňka je to útulná, ale o pořádku nemůže být vždy řeč... :)

Je průchozí, ale občas se i zastavím a něco uvařím... :)

Vařím ráda, ale - možná to sami znáte - vaření pro jednoho je děsná otrava! Ale ty chutě jsou občas někdy silnější... a tak vařím! :)))

Vařím pokud možno rychle a jednoduše, recepty hledám na netu a často improvizuji.

A právě pro zaznamenání těchto improvizací vzniká tato webová stránka. Pro účely osobní a pro Vaší případnou inspiraci... ;)
 
 

Reklama